23.03.2018

Ostatnie zajęcia Legii Akademickiej w Krynicy Zdrój

W dniach 09-11.03.2018 r. w Krynicy Zdrój miały miejsce ostatnie zajęcia w ramach programu Legia Akademicka. Prowadzący zajęcia ppłk Zbigniew Pustułka i ppłk Paweł Wójcik, zapoznali studentów z takimi zagadnieniami jak działanie w natarciu, a także podstawowymi pojęciami z zakresu zabezpieczenia logistycznego. Omawiane było również przetrwanie w warunkach środowiska naturalnego, czyli survival.

Tematyka zajęć, dotyczyła również zasad współdziałania SZRP z pozamilitarnymi ogniwami systemu obronnego w zakresie działań humanitarnych, międzynarodowego prawa humanitarnego konfliktów zbrojnych, czy też prowadzenia akcji ratunkowej i likwidacji skutków klęsk żywiołowych.

Studenci mieli okazję założyć bojową odzież ochronną oraz poznać zasady i sytuacje w jakich należy jej użyć.

Zajęcia w Krynicy Zdrój zakończyły się testem zaliczeniowym. Trzymamy kciuki za wszystkich studentów za dobre wyniki! Nie może być przecież inaczej! :-)